ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

Jutro  święto – Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła – drugi dzień „Zielonych świątek”. Msze Święte o godzinie 8.00. i  18.00.

W środę przypada DZIEŃ  MATKI. Msza św. w intencji naszych mam o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek od godz. 8.30 sprzątanie kościoła przed uroczystością  Pierwszej Komunii św. Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klasy III.

W sobotę od godz. 9.00 spowiedź dzieci oraz rodziców, chrzestnych i gości.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, którą kończymy  okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klasy III przystąpią do  Pierwszej Komunii św. Jeszcze raz prosimy osoby, które bezpośrednio nie dotyczy ta uroczystość, aby zrezygnowali z udziału we Mszy św. o godz. 11.30, a uczestniczyły w Mszy św. o innej godzinie. Pozostawmy Mszę św. o 11.30 dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i gości.

Otrzymaliśmy fakturę za ostatni okres grzewczy kościoła na kwotę 15.533 zł.

Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie na  Chyżne Górne. Ołtarze tradycyjnie: I – u państwa Krużel  II – u państwa Szczerbiak  III – u państwa Gjądła  IV  – u państwa Paściak – rodzice uczniów dzieci pierwszokomunijnych.

Próby dla dzieci pierwszokomunijnych od wtorku do czwartku o godz. 16.30.

Przed kościołem trwa kwesta na operacje czerniaka  2-letniego Kuby. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary!

Stowarzyszenie „Pro Missio” w dniu 29 czerwca o godz. 12.00 przeprowadzi zbiórkę w naszej parafii zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, komputery…).  Sprzęt proszę składać na parkingu   k/ kościoła na dzień przed planowaną zbiórką. Dochód z akcji wspomoże Polskich Misjonarzy. Informacje na plakacie lub ulotkach.

W najbliższą niedzielę, tj. 30 maja będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w ramach corocznej Orawy Dzieciom Afryki.

We wtorek odbył się pogrzeb śp. Marii Stefko za którą zamówiono 103  intencje Mszy św.