UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klasy III przystąpią do   Pierwszej Komunii św., a przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w tzw. „Białym Tygodniu”. Przy tej okazji dziękujemy rodzicom za dar komunijny w postaci ampułek – kryształowych naczyń na wino i wodę oraz za sprzątanie kościoła.

Dzisiaj także tradycyjnie gościmy w naszej parafii wolontariuszy salezjańskich w ramach Orawa Dzieciom Afryki.

We wtorek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w tym dniu:  8.00. 9.30  i 15.00.  Gorąco prosimy o przygotowanie ołtarzy  oraz drogi procesji. Strażaków o asystę. Młodzież do chorągwi, dziewczynki do feretronów i dzieci do sypania kwiatów, uczniów klasy III  zapraszamy w strojach komunijnych. Zapraszamy także zespół Rombań. Procesja ruszy po Mszy Świętej o godzinie – 9.30. Za uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  W tym roku procesja pójdzie  na Chyżne Górne. Ołtarze prosimy przygotować w następujących miejscach: I – u państwa Krużel  II – u państwa Szczerbiak  III – u państwa Gjądła   IV  – u państwa Paściak – rodzice uczniów dzieci pierwszokomunijnych.

W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy też na te dni asystę procesyjną.

Dzisiejszą uroczystością kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Z okazji pierwszego piątku okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00.

W sobotę jako pierwszą miesiąca podczas Mszy św. o godz. 7.00 modlimy się przez Niepokalane Serce Maryi.

Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje.

Składamy serdeczne podziękowanie za wsparcie kwesty na operację 2-letniego Kuby. Kwota która została złożona do puszek to: 10.411 zł oraz 105 euro.

Dziękujemy panu Kazimierzowi Kulasiak za założenie rynien na kościele.

Ukończyliśmy prace konserwatorskie przy figurze św. Nepomucena. Jak tylko pozwoli pogoda figura zostanie przywieziona i ustawiona koło „Posiadówki”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Stefan Kulasiak za którego zamówiono 99 intencji Mszy św. 6 intencji zostanie odprawionych u nas, 93 zgodnie z wolą rodziny została przekazana Ks. Krzysztofowi Kasprzakowi do Tanzanii. Polećmy zmarłego Stefana Kulasiak Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze