ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022 r.

Dzisiejszej niedzieli przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30. dziewczynki z klasy IV przystąpią(ły) do rocznicowej Komunii świętej. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na inwestycje. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła – drugi dzień „Zielonych świątek”. Msze Święte o godzinie 8.00. i 18.00.

W piątek od godz. 9.00 sprzątanie kościoła przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i sakramentem bierzmowania. Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klasy III oraz klasy VIII.

W sobotę od godz. 9.00 spowiedź dzieci klasy III oraz rodziców, chrzestnych i gości.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, którą kończymy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek i piątek o godz. 16.00.

Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie na Chyżne Dolne. Ołtarze tradycyjnie: I – przy krzyżu – państwo Gnida, II – u rodziny Moczoł, III – u rodziny Kubica i IV – przy figurze świętego Nepomucena k/„Posiadówki” – rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego pragną podziękować za złożone ofiary na rzecz wsparcia misji salezjańskich w Czadzie w ramach corocznej akcji Orawa Dzieciom Afryki, którą przeprowadzili w ubiegłą niedzielę po Mszach świętych przed naszym kościołem, gdzie zebrali kwotę 1955 zł i 25 euro.

Do 15 czerwca w kancelarii parafialnej zbieramy pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 50 zł. od rodziny.

Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki świętej Anny.