ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022 r.

Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii świętej, a przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w tzw. „Białym Tygodniu”. Przy tej okazji dziękujemy ich rodzicom za dar komunijny w postaci kompletu obrusów oraz za sprzątanie kościoła.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu: 8.00. 9.30 i 15.00. Gorąco prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz drogi procesji. Strażaków o asystę. Młodzież do chorągwi, dziewczynki do feretronów i dzieci do sypania kwiatów, uczniów klasy III zapraszamy w strojach komunijnych. Zapraszamy także zespół „Rombań”. Procesja ruszy po Mszy Świętej o godz. 9.30. Za uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym roku procesja pójdzie na Chyżne Dolne. Ołtarze prosimy przygotować w następujących miejscach: I – przy krzyżu – państwo Gnida, II – u rodziny Moczoł, III – u rodziny Kubica, IV – przy figurze świętego Nepomucena k/„Posiadówki” – rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy też na te dni asystę procesyjną.

Dzisiejszą uroczystością kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Jutro przypada 13 dzień miesiąca. W naszej wspólnocie przeżywać będziemy CZUWANIE FATIMSKIE. O godz. 20.00 Msza święta z kazaniem, modlitwa różańcowa, apel maryjny i procesja światła z Figurą wokół świątyni. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Taca na inwestycje wyniosła 3.050 zł. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

Przedłużamy do końca czerwca w kancelarii parafialnej zbieranie pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła, plebanii na cmentarzu w wysokości 50 zł. od rodziny.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły śp. Aniela Łaciak, za którą zamówiono 40 Mszy świętych, i Anna Joniak, za którą zamówiono 70 Mszy świętych. Msze święte za te zmarłe zamówione od najbliższej rodziny będą odprawione w naszym kościele, natomiast pozostałe odprawią nasi rodacy: ks. Stefan Świdroń i ks. Stanisław Capiak. Polećmy zmarłe Anielę i Annę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom, przyjaciołom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką świętej Anny.