XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022 r.

Trwają Nabożeństwa Eucharystyczne w ramach dawnej oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o asystę procesyjną. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i ziół.

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – odpust w Orawce.
W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Lipnicy Wielkiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego, która odbędzie się w piątek o godz. 8.00.

W sobotę przeżywać będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 9.30 J.E. Ks. Bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klasy VIII. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy do kościoła na próby i przygotowania duchowe w środę i czwartek na godz. 17.00, natomiast w piątek próba wraz ze świadkami o godz. 16.00, a po niej od godz. 17.00 spowiedź przed tą uroczystością dla młodzieży, ich świadków, rodziców oraz gości.

Informujemy, że od poniedziałku 27 czerwca przez cały okres wakacji Msza święta w tygodniu będzie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00. W pierwsze piątki miesiąca Msze święte będą rano i wieczorem.

Do końca czerwca w kancelarii parafialnej zbierane są pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 50 zł. od rodziny. W duchu sprawiedliwości poczujmy się wszyscy solidarnie odpowiedzialni za utrzymanie porządku wokół naszej świątyni i grobów naszych bliskich zmarłych, a jeżeli ktoś uważa, że ta praca jest wykonywana źle, to niech sam zgłosi się do kancelarii parafialnej aby podjąć się tego zadania na rzecz naszej parafii.

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom, przyjaciołom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką świętej Anny.