UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 27.05.2018

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klasy III przystąpią do   Pierwszej Komunii św., a przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w tzw. „Białym Tygodniu”. Przy tej okazji dziękujemy rodzicom za dar komunijny w postaci nowego ornatu oraz za sprzątanie kościoła.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w tym dniu:  8.00. 9.30  i 15.00. Gorąco prosimy o przygotowanie ołtarzy  oraz drogi procesji. Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu ruchu drogowego i asystę. Młodzież do chorągwi, dziewczynki do feretronów i dzieci do sypania kwiatów, uczniów klasy III zapraszamy w strojach komunijnych. Zapraszamy także zespół Rombań. Procesja ruszy po Mszy Świętej o godzinie – 9.30. Za uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  W tym roku procesja pójdzie  na Chyżne Górne. Ołtarze prosimy przygotować w następujących miejscach:
I – u państwa Krużel
II – u państwa Szczerbiak
III – u państwa Gjądła
IV  – u państwa Paściak – rodzice uczniów dzieci pierwszokomunijnych.

W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Sumie – procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy też na te dni asystę procesyjną.

Dzisiejszą uroczystością kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Z okazji pierwszego piątku okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. W tym dniu zaczynają się też nabożeństwa czerwcowe.

Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klasy IV będą przeżywały rocznicę pierwszej Komunii św. Po Mszy św. procesja. Taca z przeznaczeniem na inwestycje.

Składamy serdeczne podziękowanie Janowi Stefko, Krzysztofowi Czerwień  i Br. Józefowi za prace związane z przygotowaniem drzewa na opał.

Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 9 czerwca (sobota). Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy w kancelarii.

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze