OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21.05.2023 r.

Jutro podczas wieczornej Mszy świętej będziemy się modlić w intencji naszych ósmoklasistów o światło Ducha Świętego na czas egzaminów i dobry wybór drogi życia.

W czwartek 25 maja przypada w święto świętej Marii Magdaleny de Pazzi, dziewicy naszego Karmelitańskiego Zakonu.

W piątek przypada DZIEŃ MATKI. Msza święta w intencji naszych mam o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze mamy.

Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 14.45. Zachęcamy do wspólnego uwielbienia Maryi w tych nabożeństwach.

W sobotę od godz. 9.00 prosimy panów strażaków i innych panów z odpowiednim sprzętem i narzędziami, którzy pomogą nam pociąć i przygotować drewno na opał na zimę złożone na placu koło parkingu przed kościołem.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30. dzieci z klasy IV przystąpią do rocznicowej Komunii świętej. Próby przed tą uroczystością w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej.

Również w przyszłą niedzielę, tj. 28.05.2023r., w ramach corocznej akcji „Orawa dzieciom Afryki”, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przeznaczona na posiłki dla uczniów szkoły technicznej w Kenii.

Pragniemy poinformować wiernych, że Pierwsza Komunia święta w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 04 czerwca podczas Mszy świętej o godz. 10.30. Natomiast Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży z klasy VIII zostanie udzielony w sobotę 10 czerwca podczas Mszy świętej o godz. 18.00.

Dostaliśmy fakturę za ostatni okres grzewczy kościoła w kwocie 7.988,15 zł., co łącznie daje kwotę 29.892,83 zł. W kasie pozostało jeszcze 2.157 zł., które będą przeznaczone na dalsze w ciągu roku opłaty energii kościoła i kaplicy pogrzebowej.

Do 18 czerwca w kancelarii parafialnej zbieramy pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 60 zł. od rodziny. Serdecznie dziękujemy za już złożone ofiary od rodzin: Józefa Stefko i Anieli Florek, Antoniego Sobczak i Pawła Sobczak, Józefy Sabalskiej i Jana Tomasiak, Małgorzaty Tutka i Damiana Sabalskiego, Józefa Tutka i Krzysztofa Capiak, Karola Fuła i Elżbiety Sala, Józefa Hładowczak i Iwony Sowińskiej, Jana Noga, Beaty Kwiek.

W związku z pewnymi komplikacjami natury organizacyjnej nadal poszukujemy kosiarza!

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła w tym tygodniu śp. Anna Capek której pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00. Modlitwy za zmarłą od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…          Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.