OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023 r.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. 

We wtorek 25 maja przypada w święto świętego Szymona Stock, Karmelity, który podczas objawienia maryjnego otrzymał Szkaplerz święty.

Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 14.45. Zachęcamy do wspólnego uwielbienia Maryi w tych nabożeństwach.

W czwartek po Mszy wieczornej pierwsza próba dzieci pierwszokomunijnych.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Informujemy, że zgłosiła się osoba chętna do koszenia na cmentarzu i wokół kościoła i plebani dlatego też do 18 czerwca w kancelarii parafialnej zbieramy pieniądze na cel koszenia trawy w wysokości 60 zł. od rodziny.

Składamy serdecznie podziękowania rodzinie Stefana i Marii Łaciak z Chicago za ofiarę na cele inwestycyjne 1000 $. Dziękujemy również za tacę inwestycyjną, która wyniosła 3445 zł.

Aby uciąć wszelkie niedomówienia ogłaszamy, że decyzją Rady Parafialnej nowe groby na naszym parafialnym cmentarzu nie mogą być kopane na terenie przy kaplicy i na nowej części „za Posiadówką”. Jest dużo wolnego miejsca na starej części cmentarza. Informujemy także, że jest opracowywany regulamin cmentarza, a w niedługiej przyszłości chcemy założyć monitoring, aby w ten sposób zabezpieczyć miejsce spoczynku naszych zmarłych przed nieprzewidzianymi okolicznościami i zniszczeniami.

Przy wyjściach z kościoła wyłożone są listy poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Chrońmy dzieci”, której celem jest ochrona najmłodszych przed seksualizują i wprowadzaniem treści nie zgodnych z przekonaniami rodziców.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: w tamtym tygodniu śp. Marcin Chowaniec, za którego zamówiono 151 Mszy św. 6 z nich zostanie odprawionych w naszej parafii pozostałe w innych naszych klasztorach. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

         Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.