OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05. 06. 2022 r.

Dzisiejszej niedzieli przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30. dzieci z klasy IV przystąpią(ły) do rocznicowej Komunii świętej.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła –. Msze Święte o godzinie 7.00. i 18.00.

W środę przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

         W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W tym dniu przeżywamy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, dlatego też modlimy się przez przyczynę św. Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jest to także Dzień Dziecka, prosimy dobrego Ojca w niebie o piękne, odważne i wrażliwe serca dla wszystkich dzieci.

Zracji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

Również w piątek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00 w intencji naszej szkoły, która w tym dniu przeżywa święto patrona szkoły św. Jana Pawła II

Także w piątek od godz. 9.15 sprzątanie kościoła przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Sakramentem Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klasy III oraz klasy VII i VIII.

W sobotę jako pierwszą miesiąca podczas Mszy święta o godz. 7.00 modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi.

W sobotę od godz. 9.00 spowiedź dzieci z klasy III oraz rodziców, chrzestnych i gości.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, którą kończymy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek i piątek po Mszy wieczornej.

Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie na Zawodzie i Bugaj. Ołtarze: I – koło Państwa Świdroń i Chmenia, II – na Bugaju koło Państwa Kulasiak, III – u rodziny Czerwień (u Jadama) i IV – przy figurze świętego Nepomucena k/„Posiadówki” – rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Do 18 czerwca w kancelarii parafialnej zbieramy pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 60 zł. od rodziny. W tym tygodniu dziękujemy za ofiary od: Danuty Janowiak, Stanisława Sobczak, Ryszarda Łaciak, Cecylii Folfas i Lucyny Krużel, Ireny Łysiak, Grzegorza Sternal, Grażyny Stefko, Heleny Cichoń, Władysławy Chowaniec, Dariusza Jurczak, Karola Marzec, Anny Chmenia i Katarzyny Świetlak, Józefy Gąsior i Anny Stachulak, Adama Gąsior, Jana Gnida, Józefa Miernickiego, Anny Kulasiak, Andrzeja Tisończyk, Marii Kulasiak i Joanny Fitak, Stanisława Czerwień, , Krystyny Czerwień, Cecylii Blubla, Haliny Misiurek, Kazimierza Czerwień, Ireny Czerwień, Alojzego Palenik, Anny i Grzegorza Szczerbiak, Stefana Czerwień, Marii Gąsior, Emilii Łaciak i Katarzyny Mastela.

Serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do druhów strażaków i Józefa Hładowczak, którzy wczoraj przybyli pociąć i przygotować drewno na opał.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Anna Capek, za którą zamówiono 112 Mszy św. Siedem z nich zostanie odprawionych w naszej parafii pozostałe w innych klasztorach karmelitańskich w Polsce. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki świętej Anny.