OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 04.06.2023 r.

         Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna. Po Mszy świętej o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii świętej,. a przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyć w tzw. „Białym Tygodniu”. Przy tej okazji dziękujemy ich rodzicom za dar komunijny w postaci kompletu obrusów oraz za sprzątanie kościoła.

            W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych w tym dniu: 8.00. 9.30 i 15.00. Gorąco prosimy o przygotowanie ołtarzy oraz drogi procesji. Strażaków o asystę. Młodzież do chorągwi, dziewczynki do feretronów i dzieci do sypania kwiatów, uczniów klasy III zapraszamy w strojach komunijnych. Zapraszamy także zespół „Rombań”. Procesja ruszy po Mszy Świętej o godz. 9.30. Za uczestnictwo w procesji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym roku procesja pójdzie na Zawodzie i Bugaj. Ołtarze: I – koło Państwa Świdroń i Chmenia, II – na Bugaju koło Państwa Kulasiak, III – u rodziny Czerwień (u Jadama) i IV – przy figurze świętego Nepomucena k/„Posiadówki” – rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

            Został zakupiony nowy sprzęt nagłaśniający, który szczególnie przyda się podczas procesji Bożego Ciała. Koszt zestawu wyniósł 3650 zł., dlatego też taca z Bożego Ciała, będzie przeznaczona na spłatę tego urządzenia.

            W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 J.E. ks. Bp Janusz Mastalski udzieli młodzieży z klasy VII i VIII Sakramentu Bierzmowania. Młodzieży przypominamy, że trwa nowenna przed tą uroczystością, na której obecność jest obowiązkowa!

W Oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy też na te dni asystę procesyjną.

            Dzisiejszą uroczystością kończy się w naszej archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego pragną podziękować za złożone ofiary na rzecz wsparcia misji salezjańskich w Kamerunie w ramach corocznej akcji Orawa Dzieciom Afryki, którą przeprowadzili w ubiegłą niedzielę po Mszach świętych przed naszym kościołem, gdzie zebrali kwotę 2285 zł. Dochód ze sklepiku misyjnego wyniósł 3275 zł.

Do 18 czerwca w kancelarii parafialnej zbieramy pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 60 zł. od rodziny. W tym tygodniu dziękujemy za ofiary od: Anny i Teresy Capak, Marcina Wąś, Danuty Czerwonka, Stanisława Folfas, Dariusza Żurek, Marii Stopiak, Jana Kadłubiak, Anny Buroń i Marii Gnida, Lucjana Zbela, Janiny i Bogdana Fuła, Małgorzaty Łaciak, Józefa Kulawiak, Doroty Solawa i Ewy Borowy, Mariana Capiak, Stefana Kubica, Bronisława Marzec, Henryka Czerwonka, Jana Łyś, Jana Paściak. Eugeniusza i Piotra Stopiak, Stanisława Zbela, Tomasza Filas i Jana Zbela, Jana Budzińskiego, Piotra Litwiak, Karola Garbiarz, Marii i Pawła Łaciak, Anny Łaciak, Eugeniusza Pardel, Marka Jasiura, Grażyny Gjądła, Marii i Krzysztofa Zachara, Moniki Skwarczyńskiej, Mariusza Łyś, Eugeniusza Gjądła, Eweliny Gjądła-Sopata, Jana Tisończyk, Władysława Miernickiego, Dariusza Hołuj, Pawła Czerwień, Romana Bednarz, Janiny Szczerbiak, Jana Siodłak, Krystyny Łaciak i Marcina Michalak, Krzysztofa Kulasiak, Lucjana Łaciak, Bartłomieja i Zofii Łaciak, Jana Czerwień, Mieczysława Czerwień, Jana Michalik, Mieczysława Chmenia, Anieli Styruła, Marka Szczerbiak, Albina Kowalik, Stefana Czerwień, Marcina i Jana Łaciak, Józefa Moniak.

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom, przyjaciołom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką świętej Anny.