OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06.2023 r.

Trwają Nabożeństwa Eucharystyczne w ramach dawnej oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o asystę procesyjną. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków i ziół.

Jutro wspominamy błogosławionego Hilarego Pawła Januszewskiego – współpatrona naszej Polskiej Prowincji Karmelitów

We wtorek wspominamy św. Antoniego z Padwy. Jest to także 13 dzień miesiąca. W naszej wspólnocie przeżywać będziemy CZUWANIE FATIMSKIE. O godz. 20.00 Msza święta z kazaniem, modlitwa różańcowa, apel maryjny i procesja światła z Figurą wokół świątyni. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę wspominamy św. Proroka Elizeusza

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust w Lipnicy Wielkiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspominamy Niepokalane Serce Maryi.

Taca na inwestycje wyniosła 3.865 zł., a w Boże Ciało 3.547 zł. – czyli prawie udało się spłacić sprzęt nagłośnieniowy (-103 zł). Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

Informujemy, że od poniedziałku 26 czerwca przez cały okres wakacji Msza święta w tygodniu będzie: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00, we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.00. W pierwsze piątki miesiąca Msze święte będą rano i wieczorem.

Do 18 czerwca w kancelarii parafialnej zbieramy pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 60 zł. od rodziny. W tym tygodniu dziękujemy za ofiary od: Jadwigi Kulasiak i Marii Łyś, Renaty Jasiurka, Aliny Sitarz, Stanisława Szkodoń, Stanisława i Jakuba Zbela, Sylwii Łaciak, Józefa Kadaś, Urszuli Szkodoń, Łucji Janowiak i Jana Capiak, Marii Hajost, Elżbiety Węglarz, Anny Capek, Jana Sobczak, Ireny Jasiura, Henryka i Kazimierza Kadłubiak, Jana i Marka Krużel, Stanisława Tisończyk i Anny Suwada, Anny Symala, Bronisława Czerwień, Jana Drozd, Stanisławy Spytkowskiej, Tomasza Chmenia, Jana Świdroń-Swoboda i Grzegorza Kasprzak, Józefa i Pawła Andrasiak, Mirosława Nowak, Józefa Joniak, Mariana Szkodoń, Józefa i Andrzeja Kuziel, Grażyny Pardel.

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom, przyjaciołom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką świętej Anny.