OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – BOŻE NARODZENIE – 25. 12. 2022 r.

Dziś przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Po Mszy świętej o godz. 10.30 zapraszamy dzieci oraz rodziców, sympatyków naszej parafii i gości  do remizy na TORT URODZINOWY PANA JEZUSA. Kolejna  Msza święta o godz. 15.00.

          Jutro przypada święto świętego Szczepana. Msze święte są odprawiane jak w niedzielę. Taca z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

We wtorek przypada święto św. Jana Ewangelisty – patronalne święto naszego rodaka Księdza Biskupa Jana Szkodonia. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za Dostojnego Solenizanta. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie wina.

Od wtorku 27 grudnia rozpoczniemy  kolędę wg następującego porządku:

27.12  wtorek (góra)  – od Państwa Kulasiak do Państwa Gjądła

28.12  środa (góra)  –  od  Państwa Paściak do Państwa Gnida

29.12  czwartek  (dół)  od Państwa Lenczowskich do Państwa Zbela

30.12  piątek (dół)  –  od Państwa Podchalicz do Państwa Kulawiak

31.12 sobota – od Państwa  Szyszka potem Bugaj, Zawodzie i zakończenie u Państwa Czerwień

W związku z wizytą duszpasterską – w starym roku nie będzie Mszy Świętej wieczornej.

Po kapłana proszę przyjechać o godz. 8.15. Rozpoczęcie kolędy o godz. 8.30. Br. Józef nie będzie chodził z kolędą, jednakże ofiary na kościelnego będą także zbierane.

W sobotę przypada ostatni dzień roku. O godz. 17.00 uroczysta Msza święta na zakończenie roku oraz nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, by podziękować za miniony rok i prosić o łaski w nadchodzącym Nowym 2022.

         W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w niedzielę.

Składamy serdeczne podziękowania za dowody troski i pamięci o naszej karmelitańskiej wspólnocie i za dary na świąteczny stół klasztorny.

W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy: śp. Karola Gąsior, za którego zamówiono 149 Mszy świętych, z których 5 zostanie odprawione w naszym kościele. Pozostałe Msze święte będą odprawione w innych kościołach karmelitańskich. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…