OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE 4      NIEDZIELA   ADWENTU

18. 12. 2022 r.

Dzisiaj okazja do spowiedzi świętej od 14.00 – 15.00 oraz w tygodniu pół godziny przed poranną Mszą świętą i przed pasterką. W ciągu dnia można w nagłych przypadkach skorzystać ze spowiedzi na plebanii.

Przed kościołem znajduje się kiermasz stroików świątecznych zorganizowany prze wolontariat Szkoły Podstawowej w Chyżnem. Dochód z kiermaszu wspomoże naszego chorego parafianina.

W środę przedświąteczna wizyta u chorych

Składamy serdeczne podziękowania dla URBARU za przywiezienie choinek do kościoła, a także dziękujemy państwu Grażynie Nowak, Stefanowi Jurczażak i Romanowi i Sebastianowi Pardel, za ustawienie szopki i ubranie choinek. Dziękujemy również za wczorajsze sprzątanie i strojenie kościoła.

W sobotę  Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania alkoholu.

Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką nasz Zespół „ROMBAŃ” poprowadzi adorację. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na tzw. Fundusz S.O.S. ratowania życia.

W  przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msza święta o godz. 8.00, następna Msza święta o godz. 10.30.  Po niej zapraszamy dzieci oraz rodziców, sympatyków naszej parafii i gości  do remizy na TORT URODZINOWY PANA JEZUSA. Kolejna  Msza święta o godz. 15.00.

           W następny poniedziałek święto świętego Szczepana. Msze święte są odprawiane jak w niedzielę. Taca z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Od   wtorku  27  grudnia  rozpoczniemy  kolędę wg następującego porządku:

27. 12  wtorek   (góra)          – od Państwa Kulasiak do Państwa Gjądła

28. 12  środa (góra)           –  od  Państwa Paściak do Państwa Gnida

29.12  czwartek  (dół)  od Państwa Lenczowskich do Państwa Zbela

30. 12  piątek (dół)  –  od Państwa Podchalicz do Państwa Kulawiak

31. 12  sobota – od Państwa  Szyszka potem Bugaj, Zawodzie i zakończenie u Państwa Czerwień

W związku z wizytą duszpasterską – w starym roku nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Po księdza proszę przyjechać o godz. 8.15. Rozpoczęcie kolędy o godz. 8.30.

W sobotę odszedł do wieczności śp. Karol Gąsior, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00.  Modlitwy za zmarłego dziś i jutro o godz. 17.00 Polećmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy opieki świętej Anny, a podróżującym bezpiecznego dotarcia do celu za  wstawiennictwa świętego Krzysztofa.