OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01.01.2023

Wczoraj odszedł do domu Ojca Papież Senior Benedykt XVI. Polecamy go w naszych modlitwach i zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji w najbliższy czwartek o godz. 7.00 – w dniu jego pogrzebu

         Od jutra Msza św. w tygodniu o godz. 7.00 i 16.00. 

         W czwartek modlimy się podczas Mszy świętej o godz.16.00 przez wstawiennictwo świętego Jana  Pawła II o powołania kapłańskie i zakonne.

         W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte o  godz.  8.00, 10.30, i 15.00  Serdecznie zapraszamy na ORSZAK  KRÓLEWSKI, który wyruszy w tym dniu o godz. 10.00 spod remizy OSP i przejdzie do kościoła. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Tak jak w roku ubiegłym będą przygotowane specjalnie zestawy w których znajdować się będzie kreda i kadzidło, które na końcu Mszy świętej poświęcimy, aby zabierać je do naszych domów. Dokonamy także poświęcenia wody. Ofiary składane na tacę w tym dniu są z przeznaczeniem na misje.

Również w piątek przypada Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Natomiast do chorych udamy się w najbliższą sobotę, według stałego porządku.

         W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Taca z przeznaczeniem na inwestycje.

Zakończyliśmy kolędę – wizytę duszpasterską. Chcemy wyrazić gorące i serdeczne podziękowania za wszelką życzliwość, otwartość oraz za gościnność. Dziękujemy także tym którzy się trudzili w przygotowaniu posiłków. Mówimy też Bóg zapłać za złożone ofiary. Do naszych podziękowań dołącza się też Pan  organista i  Brat Józef  oraz  ministranci.

Wszystkim parafianom oraz sympatykom naszej chyżniańskiej parafii życzymy wszelkich Bożych łask nowym 2023 roku  oraz  opieki  świętej  Anny.