OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2023 r.

Dzisiejsza niedziela jest dniem naszej solidarności z naszym karmelitańskim klasztorem w Sąsiadowicach na Ukrainie. Dziękujemy naszemu rodakowi z Lipnicy Wielkiej – o. Januszowi Janowiakowi – przeorowi i proboszczowi tamtejszego klasztoru, za słowo Boże i przybliżenie nam sytuacji i posługi wśród Polaków żyjących za wschodnią granicą naszego kraju. Dziękujemy również Wam za wasze duchowe i materialne wsparcie tej misji.

Dzisiaj także kończymy 40 – godzinne nabożeństwo. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy.

Taca na inwestycje z zeszłej niedzieli wyniosła 3.498 zł. Za waszą hojność, otwarte serce i złożone ofiary składamy staropolskie: „Bóg zapłać”.

          W środę rozpoczynamy WIELKI POST. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkraczamy w okres czterdziestodniowej pokuty. Msze święte będą celebrowane o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY. W tym dniu rozpoczynają się tzw. dni modlitw o ducha pokuty.

          W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci (szczególnie przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej i do rocznicy) wraz z rodzicami na swoją pierwszą w tym roku drogę krzyżową po Mszy świętej o godz. 16.00.

          W piątek po Mszy świętej o godz. 7.00 i 16.00 Droga Krzyżowa dla starszych, a o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej.

          Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 14.15.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Chyżnem zaprasza wszystkich druhów strażaków na zebranie sprawozdawcze które odbędzie się w sobotę 17 lutego o godzinie 20.00

          Zarząd spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej URBAR uprzejmie zaprasza wszystkich członków na walne zebranie, które odbędzie się w dniu 24 lutego 2024 w Sali remizy OSP w Chyżnem o godz. 10.00

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Chyżnem informuje, że od 19 lutego do  1 marca 2024r. będzie rekrutacja do oddziału przedszkolnego. Wnioski można pobrać ze strony szkoły lub w sekretariacie szkoły.           W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Stopiak, za którego zamówiono 247 intencji Mszalnych. 11 z nich zostanie odprawione w naszej parafii, jedna gregorianka zostanie odprawiona w marcu we Włodzimierzu wołyńskim na Ukrainie, dwie gregorianki w Rzymie pozostałe intencje odprawią ks. Stanisław Capiak i ks. Stefan Świdroń. Polećmy zmarłego Eugeniusza miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…