NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 05.04.2020

Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne, które bezpośrednio przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych.

WIELKI CZWARTEKPamiątka Ostatniej Wieczerzy. Msza św. o godz. 18.oo. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – Pamiątka śmierci Pana Jezusa.  Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18.oo. Następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. O godzinie 21.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.   Obowiązuje w tym dniu post ścisły.  

WIELKA SOBOTA – Liturgia Wielkosobotnia o godz. 18.00.  Nie ma święcenia pokarmów wielkanocnych. Pokarmy błogosławi przedstawiciel rodziny w domu przed uroczystym śniadaniem. Obrzęd błogosławieństwa można znaleźć w Internecie.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msza Św. REZUREKCYJNA o godz. 6.00 w intencji parafian, gości, Polonii z Chicago oraz tych, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Kolejna MSZA ŚW. o godz. 10.30  i  15.00.  Na te Msze św. zapraszamy TYLKO osoby, które zamówiły intencje.

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO  ORAZ  REZUREKCJA  BĘDĄ  TRANSMITOWANE NA ŻYWO Z NASZEGO KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO. ZE  WZGLĘDU  NA  EPIDEMIĘ KORONAWIRUSA  KOŚCIÓŁ BĘDZIE ZAMKNIĘTY.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyli: Jan i Grażyna Stefko, Małgorzata i Antoni Sobczak, Danuta i Józef Stefko, Jan i Emilia Łaciak, Grażyna i Mirosław Nowak, Anna i Stanisław Matusiak,  rodzina Eugeniusza Paściak,  Mastela, Bednarz, Nemptusiak, Gąsior oraz rodziny Henryka Czerwonka i Karola Czerwonka.  Wszystkim składamy Bóg zapłać! Za ofiarodawców zostanie odprawiona rezurekcja.

Informujemy, że w tym tygodniu została przywieziona i podłączona chłodnia do kaplicy pogrzebowej. Fundatorami tej chłodni są Franciszek i Irena Cybulscy z Chicago, którym wyrażamy nasze szczere podziękowania.

Z naszej wspólnoty odeszła śp. Cecylia Chowaniec za którą zamówiono 102 intencje Mszy św. Polećmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Na trudy walki z epidemią i dobre przeżycie Triduum Paschalnego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.