I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Roraty będą odprawiane w tygodniu o godz. 7.00. W adwencie NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ. Dla dzieci uczestniczących z lampionami w roratach, przygotowana jest specjalna plansza. Zaznaczamy, że obrazki do naklejania otrzymują TYLKO dzieci obecne na roratach. Nie rozdajemy obrazków dzieciom nieobecnym. Za uczestnictwo w roratach przewidziane są nagrody. Dzieci też mogą zabrać ze sobą papierowe bombki, wyłożone w koszu przy ołtarzu, które po spełnieniu zadania lub dobrego uczynku podpisane i nie złożone przynoszą do kościoła na roraty, i z nich będziemy losować dziecko, które zabierze do domu na jeden dzień Biblię z podobizną Dziadka Świętego Joachima, który w tegorocznych roratach opowie nam „Jak to było z narodzeniem Jezusa”. Tymi bombkami przystroimy BOMBKOWĄ CHOINKĘ DOBRYCH UCZYNKÓW.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. Zwracamy się z prośbą, by nie odkładać spowiedzi tylko na piątek ale korzystać już od poniedziałku z sakramentu pokuty. W sam piątek nie jesteśmy bowiem w stanie wszystkich wyspowiadać przed Mszą świętą, a ona musi się rozpocząć punktualnie ze względu na szkołę. Liczymy na zrozumienie. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Taca z przeznaczeniem na inwestycje. W tym dniu zbiórka do puszek „Na Kościół na Wschodzie”.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – małe świece w cenie nie mniej niż 9 zł. oraz duże świece w cenie nie mniej niż 15 zł. Przyjmujemy także na roczne wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele.

Wczoraj w naszym kościele o godz. 17.00 odprawiliśmy też Mszę świętą pogrzebową za śp. Karola Czerwienia – Krajniego, który zmarł i został pochowany w Stanach Zjednoczonych. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…