II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

Taca z dzisiejszej niedzieli jest z przeznaczeniem na inwestycje. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”! Jednocześnie jest to niedziela adoracyjna. Do puszki z napisem „Kościół na Wschodzie” przez cały tydzień można składać ofiarę na ten cel, za które już teraz serdecznie dziękujemy!

RORATY są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 7.00. We wtorek będzie w nich uczestniczył wyjątkowy gość – święty Mikołaj, grzecznym dzieciom i dorosłym pewnie przyniesie jakieś upominki.
W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu pod koniec Mszy świętej dzieci z klasy trzeciej, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają medaliki Matki Bożej Szkaplerznej.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Małe świece w cenie 9 zł., duże w cenie 15 zł. Przyjmujemy też na roczne wypominki.

Rozpoczęliśmy grzanie kościoła. Prosimy, by zwracać uwagę, czy drzwi są zamknięte. Jednocześnie informujemy, że jak dotąd na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 33.970 zł. Za zrozumienie, waszą hojność i ofiary złożone na ten cel z całego serca dziękujemy.

Zarząd „URBARU” zaprasza na licytację drzewa i opału w oddziałach: Smyrecki, Jama, Wyrobisko i Gronik w dniu 10 grudnia br. (tj. sobota). Zbiórka o godz. 8.00 w lesie na rondzie koło altany.

W niedzielę 18 grudnia 2022 r. wolontariat szkolny organizuje kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez dzieci i uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Chyżnem. Dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla naszego chorego parafianina. Stroiki będzie można zakupić po każdej Mszy świętej przy kościele. Bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji charytatywnej – proszą uczniowie i opiekunowie wolontariatu szkolnego.

Z przyczyn osobistych poprosiłem Ojca Prowincjała o zwolnienie mnie z funkcji tutejszego proboszcza i przeora, oraz o przeniesienie mnie z Chyżnego. Ojciec Prowincjał przyjął moją prośbę i jutro przekażę obydwa te urzędy mojemu następcy – o. Januszowi Bębnikowi O.Carm. Z tej racji już dziś pragnę z serca wszystkim podziękować za współpracę i za życzliwość.

Przybyłym gościom, sympatykom oraz naszym parafianom życzymy miłej niedzieli oraz dobrego przeżycia czasu adwentu i wytrwałości w adwentowych postanowieniach.

„Przygotujcie drogę dla Pana” bo Pan na pewno przyjdzie. On sam obdarza nas swym błogosławieństwem.