5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019

Wczoraj rozpoczęliśmy doroczne, wielkopostne rekolekcje w naszej parafii, które prowadzi Ks. Piotr Jasek ze Zgromadzenia Księży Orionistów z Warszawy, którego raz jeszcze serdecznie witamy w naszej chyżniańskiej wspólnocie.  Program rekolekcji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej i oraz wyłożony jest w kościele. We wtorek na zakończenie rekolekcji taca będzie przeznaczona dla rekolekcjonisty.

We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie w kościele z rodzicami uczniów przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Przy tej okazji informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii będzie 1 czerwca – sobota – o godz. 10.00, rocznica pierwszej komunii św. – 2 czerwca o godz. 10.30,  pierwsza komunia św. 16 czerwca o godz. 10.30.

Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Procesja z palmami przed sumą. Prosimy dzieci i rodziców by zgromadzili się przed kościołem.  SPOWIEDŹ tradycyjnie od godz. 16.00 – 17.00. W tym dniu także po sumie odbiór strojów komunijnych na „Posiadówce”.

Już dzisiaj informujemy, że sprzątanie kościoła na święta będzie w Wielki Wtorek  czyli 16 kwietnia od godz. 8.30. Tym razem prosimy rodziny z Bugaju i Zawodzia.   Za zrozumienie i zaangażowanie –  dziękujemy.

Podziękowanie dla naszego rodaka Ks. Bpa Jana Szkodonia za złożenie ofiary w wysokości 5.000 zł na budowę kaplicy pogrzebowej.

Podajemy do wiadomości, że w miejsce zmarłego Karola Szkodoń do Rady Parafialnej został powołany Bronisław Chmenia.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyli: rodziny Henryka Czerwonka, Bronisława Gjądła, Eugeniusza Paściak, Grabiarz, Bednarz, rodzina Joanny Hładowczak, Józefa Joniak, Andrasiak, Palenik, Podchalicz, Buroń i Gnida, Zbela i Filas, Maria Czerwień, Jan i Anna Łyś, Maria i Władysław Mierniccy, Jan i Grażyna Stefko róża różańcowa Beniamina Folfas i Lucjana Zbela.  Bóg zapłać! Za ofiarodawców będzie odprawiona rezurekcja.

Po sumie wolontariat działający przy naszej szkole będzie rozprowadzać kartki świąteczne, które własnoręcznie wykonały dzieci oraz młodzież. Ofiary będą przeznaczone na „Barkę”. Koszt kartki to dobrowolna ofiara. Także dzisiaj – zwyczajem lat ubiegłych –  można wesprzeć dzieci z warsztatów terapii zajęciowej z Odrowąża, którzy przed kościołem prowadzą sprzedaż wykonanych przez siebie ozdób wielkanocnych.