NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA – 14.04.2019

Dzisiaj od godz. 16.00 – 17.00 okazja do spowiedzi św. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Ci, którzy przyjadą na święta z zagranicy mogą skorzystać z sakramentu pokuty –  wielki czwartek, piątek i sobota – dzwoniąc na plebanię w każdej chwili.

Sprzątanie kościoła  we wtorek od godz. 8.30. Prosimy rodziny z Bugaja i Zawodzia.

W środę odwiedziny chorych w domach od godziny 9.00.

Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne, które bezpośrednio przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych.

WIELKI    CZWARTEKPamiątka Ostatniej Wieczerzy. Uroczysta Msza św. o godz. 18.oo. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00

WIELKI PIĄTEK – Pamiątka śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00. Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18.oo. Następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. O godzinie 21.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  Młodzież zapraszamy na godz. 22.00 na wspólne czuwanie przy Grobie Pańskim. Obowiązuje w tym dniu post ścisły. Adoracja do godz. 23.00.  

WIELKA SOBOTA – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 12.oo. – 15.oo. Liturgia Wielkosobotnia o godz. 18.00 –  przynieśmy ze sobą świece. Adoracja do godz. 21.00.   NIE BĘDZIE ADORACJI NOCNEJ!

Dzieci i młodzież gimnazjalną zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę poszczególnymi klasami. Porządek czuwania znajduje się w gablocie i w gazetce parafialnej.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msza Św. REZUREKCYJNA o godz. 6.00 w intencji parafian, gości, Polonii z Chicago oraz tych, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Kolejna MSZA ŚW. o godz. 10.30  i  15.00.

Prosimy  druhów strażaków  o umycie drogi oraz o warte przy Bożym Grobie i asystę na procesji Rezurekcyjnej. Prosimy młodzież w strojach orawskich do chorągwi, feretronów i dzieci do sypania kwiatów, zapraszamy zespół Rombań.

Składamy podziękowanie  Małgorzacie i Janowi Łaciak za ofiarę na budowę kaplicy pogrzebowej w kwocie 10.000 zł.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyli:  Maria Lenczowska, Maria Surowczyk, Jan i Anna Sobczak, Stefan Fuła, Jan i Anna Kadłubiak, Józef i Krystyna Łaciak, Stefan i Anna Czerwień, Iza i Henryk Łaciak,  Anna i Jan Łaciak – Ferdian, Rodzina: Łyś, Drozd, Paściak i Chowaniec, Kasprzak i Świdroń, Tisończyk i Suwada, Matusiak, Capiak, Rodzina Józefa Szczerbiak, Albina Rokickiego, Kazimierza Kadłubiak, Róża Różańcowa Jana Noga, rodziny modlące się u Karola Gąsior. Wszystkim składamy Bóg zapłać! Za ofiarodawców zostanie odprawiona rezurekcja.

W środę 24 kwietnia przeżywać będziemy w naszej parafii NAWIEDZENIE FIGURY ŚW. MICHAŁA  ARCHANIOŁA. Szczegóły na plakatach.