4 NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017

Dzisiaj  Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania alkoholu. Dzisiaj NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 15.00.

Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką nasz Zespół „ROMBAŃ” poprowadzi adorację. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na tzw. Fundusz S.O.S. ratowania życia.

W  poniedziałek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msza św. o godz. 8.00, następna Msza św. o godz. 10.30  w czasie której wystąpią dzieci z grupy taneczno – śpiewaczej.  Po niej zapraszamy dzieci oraz rodziców na „Posiadówkę” na TORT  URODZINOWY  PANA  JEZUSA. Kolejna  Msza św. o godz. 15.00.

We wtorek święto św. Szczepana. Msze św. są odprawiane jak w niedzielę. Taca z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Bóg zapłać!

W środę przypada święto św. Jana Ewangelisty – patronalne święto naszego rodaka Księdza Biskupa Jana Szkodonia. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za Dostojnego Solenizanta. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie wina.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

W tym dniu także  sylwester i zakończenie roku kalendarzowego.  O godzinie 15.00  Msza święta w intencji Parafian i Dobrodziejów kościoła i klasztoru oraz nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, by podziękować za miniony rok i prosić o łaski w nadchodzącym Nowym 2018.

Raz jeszcze serdeczne podziękowania dla tych osób, które  włączyły się w akcję TYTKA  CHARYTATYWNA. Dary wasze przekażemy dzieciom do Pogotowia Opiekuńczego w Krakowie. Dziękujemy za sprzątanie kościoła na święta oraz za pomoc przy dekoracji szopki: Janowi Krużel, Eugeniuszowi Pardel, Stefanowi Jurczażak, Józefowi Kulawiak oraz Br. Józefowi.

Od  środy  27  grudnia  rozpoczniemy  kolędę wg następującego porządku:
27.12 środę (dół) – od Państwa Podchalicz do Państwa Kulawiak
28.12 czwartek (dół) – od Państwa Lenczowskich do Państwa Zbela
29.12 piątek (góra) – od Państwa Kulasiak do Państwa Gjądła
30.12 sobota (góra) –  od  Państwa Paściak do Państwa Gnida

Po Nowym Roku:
2. 1.
wtorek (Bugaj i Zawodzie) od Państwa Czerwień  („Gałuśniak)  do Państwa  Szyszka

W związku z wizytą duszpasterską – nie będzie w tych dniach Mszy Świętej wieczornej.  Po księdza proszę przyjechać o godz. 8.15. Rozpoczęcie kolędy o godz. 8.30.

Zarząd URBAR-u informuje, że jest do kupienia surowe drzewo różnego sortymentu. Informacje u Prezesa lub u Gajowego.