3 NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2017

Dzisiaj   okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 – 17.00. Z myślą o tych co przyjadą na święta z zagranicy będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w tygodniu pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00. Będziemy także spowiadać w następną niedzielę przed Mszą św. Prosimy jednak te osoby które są na miejscu, żeby  nie odkładały spowiedzi św. na ostatnie godziny. 

Dzisiaj także przed kościołem kiermaszu prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne uczestniczące w zajęciach w Warsztacie Terapii Zajęciowej
w Odrowążu.

We wtorek od godz. 8.30 sprzątanie kościoła. Prosimy rodziny od numeru 133 A (Szyszka Bożena) do numeru 164 (Łaciak Maria).

W sobotę ostatnie roraty i rozdanie nagród dla dzieci za układanki adwentowe. W tym dniu też od godz. 8.30 odwiedziny chorych w domach.

Za tydzień w 4 niedzielę adwentu przeżywać będziemy także Wigilię Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania alkoholu. NIE MA W TYM DNIU MSZY ŚW. O GODZ. 15.00.

Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00 odprawiana będzie w intencji Dobro­dziejów, Polonii i Parafian. Pół godziny przed Pasterką nasz Zespół „ROMBAŃ” poprowadzi adorację. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na tzw. Fundusz S.O.S. ratowania życia.

W trzecim tygodniu Adwentu – przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie  rodzin.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki oraz  świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.  Przyjmujemy także na roczne wypominki.

Można jeszcze w tym tygodniu składać TYTKI  CHARYTATYWNE. Produkty z nich przekażemy dzieciom do Pogotowia Opiekuńczego w Krakowie. Tytki są do pobrania w wejściu do kościoła. Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w tą akcję pomocy dzieciom dotkniętym  przez los.

Dziękujemy za przywiezienie choinek Eugeniuszowi, Krzysztofowi
i Grzegorzowi Kulka oraz Józefowi Szczerbiak. Dziękujemy także Janowi Czerwień i Janowi Noga za ustawienie figurki MB Fatimskiej uszkodzonej po wichurze.

Do puszek „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”  złożono: 683 zł.

OGŁOSZENIE  SOŁTYSA. Dzisiaj  w remizie OSP o godz. 16.45 odbędzie się zebranie wiejskie.