NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 31.01.2017

Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny. Jednocześnie dziś sylwester. O godz. 15.00 uroczysta Msza św. na zakończenie roku oraz nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, by podziękować za miniony rok i prosić o łaski w nadchodzącym Nowym 2018.

Jutro w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę.

Od wtorku  powracamy do porządku Mszy św. rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 16.00. W tym dniu ostatni dzień kolędy. Od godz. 8.30 odwiedzimy rodziny na Bugaju i Zawodziu.

W czwartek podczas Mszy św. o godz. 16.00 modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

Dla praktykujących pierwsze piątki miesiąca okazja do spowiedzi  pół godziny przed Mszą św. Od godz. 10.00 odwiedziny chorych w domach.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Tak jak w latach ubiegłych będą przygotowane specjalnie  „paczuszki”  w których  znajdować się będzie kreda i kadzidło, które na końcu Mszy św. poświęcimy, aby zabierać je do naszych domów. Dokonamy także poświęcenia  wody. W dniu Trzech Króli przez naszą parafię przejdzie II ORSZAK  KRÓLEWSKI, który wyruszy o godz. 10.00 przy akompaniamencie zespołu Rombań spod remizy OSP i przejdzie do kościoła. Zapraszamy dzieci i rodziców  do wzięcia udziału w tym orszaku. Dla dzieci są przygotowane specjalne królewskie korony.

W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jest to niedziela adoracyjna.  Taca z przeznaczeniem na inwestycje. Zebrane ofiary zostaną wpłacone na osobne konto parafii z przeznaczeniem na budowę kaplicy pogrzebowej.

Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom i sympatykom naszej chyżniańskiej parafii życzymy w nowym 2018 roku.

Niech Nowy Rok niesie blaski Bożej chwały, Bożej łaski, a blask gwiazdy betlejemskiej świeci wśród wędrówki ziemskiej!

„Podnieś rękę, Boże Dziecię” i błogosław nam w Nowym 2018, bo bez Ciebie nic uczynić nie możemy. Szczęść Boże!