3 NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

W trzecim tygodniu Adwentu – przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie  rodzin. RORATY  o godz. 7.00.

W  czwartek od godz. 8.30 sprzątanie kościoła. Prosimy rodziny od numeru 71 do 104.

W  sobotę  od godz. 8.30 odwiedziny chorych w domach. Osoby, które nie są objęte duszpasterstwem pierwszo piątkowym, a chciałyby skorzystać z wizyty kapłana proszę zgłosić w kancelarii.

Za tydzień w niedzielę  okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00 – 17.00. Spowiadać będziemy także w wigilię pół godziny przed poranną Mszą św. oraz przed Pasterką. W nagłych wypadkach skorzystać można ze spowiedzi św. w kaplicy  na plebanii.

W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki,  świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz parafialny kalendarzPrzyjmujemy  na roczne wypominki.

W przyszły poniedziałek będzie rozdanie nagród dla dzieci za uczestnictwo w roratach. Plansze proszę składać w niedzielę przed ołtarzem.

Dziękujemy za przywiezienie choinek Eugeniuszowi,  Krzysztofowi i Grzegorzowi Kulka oraz  Józefowi Bugajskiemu i Józefowi Kuziel.

Do puszek „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”  złożono: 618 zł.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian ale także gości i sympatyków naszej parafii w Boże Narodzenie na Mszę św. o godz. 10.30 podczas której dzieci z zespołu ŻURAWINKI będą kolędowały Małemu Jezusowi. Tradycyjnie będziemy także świętować przy torcie URODZINY PANA JEZUSA. Świętowanie będzie w remizie OSP. Dla dzieci przygotowany będzie tort, piccolo, a dla rodziców, parafian, gości i sympatyków ciacho oraz kawa.

Dziękujemy także tym osobą i firmom, które odpowiedziały na naszą prośbę i złożyły ofiary na wydanie książki „Chyżniańskie opowieści”. Jest to książka, która  liczy blisko 200 stron i jest ubogacona licznymi  grafikami, a mówiąca o naszych zwyczajach, historii, kulturze, by ocalić  to wszystko od zapomnienia.

Wczoraj w Lipnicy Wielkiej odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej lektorów. W kategorii Lektor Młodszy na 10 zespołów zajęliśmy III miejsce, a w grupie Lektor Starszy na 6 zespołów wywalczyliśmy także III miejsce.

Wszystkim parafianom, gościom oraz sympatykom życzymy błogosławionego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach.