4 NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019

Dzisiaj okazja do spowiedzi św. od 16.00 – 17.00 oraz jutro i w wigilię pół godziny przed poranną Mszą św. i przed pasterką.  W ciągu dnia można w nagłych przypadkach skorzystać ze spowiedzi na plebanii.

We wtorek  Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania alkoholu.

Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką nasz Zespół „ROMBAŃ” poprowadzi adorację. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki są przeznaczone na tzw. Fundusz S.O.S. ratowania życia.

W  środę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia.  Msza św. o godz. 8.00, następna Msza św. o godz. 10.30  w czasie której wystąpią dzieci z zespołu ŻURAWINKI.  Po niej zapraszamy dzieci oraz rodziców, sympatyków naszej parafii i gości  do remizy  na TORT  URODZINOWY  PANA  JEZUSA. Kolejna  Msza św. o godz. 15.00.

W czwartek święto św. Szczepana. Msze św. są odprawiane jak w niedzielę. Taca z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu na sumie gościć będziemy zespół Nowa Orawa.

W piątek przypada święto św. Jana Ewangelisty – patronalne święto naszego rodaka Księdza Biskupa Jana Szkodonia. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za Dostojnego Solenizanta. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcenie wina.

W  przyszłą niedzielę przypada Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Raz jeszcze serdeczne podziękowania za sprzątanie i ubiór kościoła na święta oraz za pomoc przy dekoracji szopki: Janowi Krużel, Romanowi Pardel, Stefanowi Jurczażak, Józefowi Kulawiak oraz Janowi Czerwień.

Od   piątku  27  grudnia  rozpoczniemy  kolędę wg następującego porządku:
12 piątek  (góra) – od Państwa Kulasiak do Państwa Gjądła
12 sobota (góra) –  od  Państwa Paściak do Państwa Gnida
12 poniedziałek (dół) –  od Państwa Podchalicz do Państwa Kulawiak
12 wtorek – od Państwa Szyszka potem Bugaj, Zawodzie i zakończenie u Państwa Czerwień
Po Nowym Roku:
2.01 czwartek  (dół)  od Państwa Lenczowskich do Państwa Zbela

W związku z wizytą duszpasterską – w starym roku nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Po księdza proszę przyjechać o godz. 8.15. Rozpoczęcie kolędy o godz. 8.30.

Z  naszej wspólnoty parafialnej odszedł Karol Świdroń – Barborzak za którego zamówiono 40 intencji Mszy św. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy opieki św. Ann, a podróżującym bezpiecznego dotarcia do celu za  wstawiennictwa św. Krzysztofa.