28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

Dzisiaj do  puszek przed kościołem można składać ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji XVIII Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski jest pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę inwestycyjną z przeznaczeniem na budowę kaplicy pogrzebowej.

W  czwartek przypada święto św. Łukasza. Odpust w Lipnicy Wielkiej. Suma o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się  Światowy Tydzień Misyjny. Podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych będziemy modlili się w intencji misji i misjonarzy.

W tym dniu także w Podsarniu odpust ku czci św.  Jana Pawła II. Suma o godz. 11.30.

Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych” – będziemy to szczególnie czynić w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz przez cały miesiąc listopad. W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o zabieranie niektórych śmieci z cmentarza do domu – głównie trawy. Pozwoli to nam zaoszczędzić na wywózce śmieci. Koszt jednego kosza to kwota: 90 zł. Liczymy na zrozumienie. Jednocześnie informujemy, że tak jak w latach ubiegłych można korzystać z ciepłej wody do mycia grobowców, która znajduje się z tyłu plebanii.

Rada parafialna dokona w najbliższym czasie zbiórki ofiar na ogrzewanie kościoła. Kwota pozostaje bez zmian czyli 100 zł. Mamy na uwadze jednak, że nie każdy może złożyć wyznaczoną kwotę więc prosimy  głównie osoby samotne co nie mogą, o ofiarę na miarę swoich możliwości.  Za złożone ofiary i  wyrozumiałość składamy serdeczne Bóg zapłać!