28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019

Dzisiaj do  puszek przed kościołem można składać ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji XIX Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski jest pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”.

Także dzisiaj  z racji 13 dnia miesiąca ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, które rozpocznie Msza św. o godz. 20.00. Następnie: różaniec, apel maryjny i procesja światła wokół kościoła z Figurą Fatimską.

Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych” – będziemy to szczególnie czynić w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz przez cały miesiąc listopad. W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o zabieranie niektórych śmieci z cmentarza do domu. Pozwoli to nam zaoszczędzić na wywózce śmieci. Liczymy na zrozumienie!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w uroczystość odpustową, a szczególnie: kapeli Rombań, Żurawinkom, strażakom, panu kościelnemu i organiście, tym wszystkim którzy sprzątali kościół, asyście procesyjnej, ministrantom.

Zwracamy uwagę rodzicom na bardzo słabe uczestnictwo dzieci w czwartkowym nabożeństwie różańcowym.

Rada parafialna dokona w najbliższym czasie zbiórki ofiar na ogrzewanie kościoła. Kwota pozostaje bez zmian czyli 100 zł. Mamy na uwadze jednak, że nie każdy może złożyć wyznaczoną kwotę więc prosimy  głównie osoby samotne co nie mogą, o ofiarę na miarę swoich możliwości.  Za złożone ofiary i  wyrozumiałość składamy serdeczne Bóg zapłać!

Składka na cele inwestycyjne wyniosła 3.450 zł oraz 15 euro, a ze Święta Pieczonej Rzepy uzbieraliśmy kwotę 4.300 zł. (4 tys. zabawa +  300 zł od osób, które nie przyszły na zabawę ale złożyły ofiarę). Kwota ta zasili konto budowy kaplicy. W tym miejscu dziękujemy: Andrzejowi i Dawidowi Stefko, kapeli Rombań, Katarzynie Mastela, Agnieszce Kuziel, Małgorzacie Blubla, Annie i Mariuszowi Łaciak, Józefowi Hładowczak, Stefanowi Jurczażak, Władysławowi Zbela, p. Staszkowi za gulasz,  Br. Józefowi. Na koniec serdeczne podziękowania dla tych osób, które odpowiedziały na zaproszenie do wspólnej zabawy.

Zespół ROMBAŃ ogłasza zapisy. Chętną młodzież w wieku od 15 lat zapraszamy na spotkanie do klubu w remizie OSP w piątek o godz. 19.00.