29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.10.2019

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny podczas którego w czasie nabożeństw różańcowych modlić się będziemy w intencji misji, misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość konsekracji naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godzinie 8.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy”.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, a co za tym idzie porządki na cmentarzu. Do mycia grobów można korzystać z gorącej wody, która znajduje się w kranie z tyłu plebanii koło szopy na drzewo. Jeszcze raz zwracamy się  z prośbą, aby jeśli ktoś może po sprzątaniu zabrać śmieci i wyrzucić u siebie. Będziemy wdzięczni.

W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się przez cały listopad odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego  w każdy piątek  po Mszy św. wieczornej. W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 i w dzień zaduszny  o godz. 8.00  będzie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach. Jednocześnie   dziękujemy za złożone ofiary z racji wypominek.

Od pewnego czasu zauważamy niepokojące zjawisko wjazdu samochodami osobowymi na cmentarz. Bardzo prosimy o uszanowanie miejsca spoczynku naszych zmarłych. Na cmentarz obowiązuje ZAKAZ  WJAZDU!

Ze zbiórki do puszek w ubiegłą niedzielę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia uzbieraliśmy 1205 zł i 16 euro.

W kaplicy pogrzebowej zostały  zrobione tynki, drzwi, elektryka i hydraulika oraz zamontowane nagłośnienie zewnętrzne. W najbliższym czasie czeka nas wylewka i ocieplenie budynku. Szczegółowe rozliczenie ukończonych prac podamy w przyszłą niedzielę.  Dziękujemy Franciszkowi i Irenie Cybulskim z Chicago za przekazanie 2.000 $ na kaplicę.

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Różańcowej.