28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021

Dzisiaj do puszek przed kościołem można składać ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji XXI Dnia Papieskiego.

Dzisiejsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży z klasy VIII – przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się po Mszy świętej o godz. 10.30 w kościele.

W środę z racji 13 dnia miesiąca ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, które rozpocznie Msza święta o godz. 20.00. Następnie: różaniec, apel Maryjny i procesja światła wokół kościoła z Figurą Fatimską.

W tygodniu różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki, a z udziałem młodzieży w piątki. Podczas nabożeństwa różańcowego w najbliższy czwartek dzieci z klasy III otrzymają różańce pierwszokomunijne.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych. W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w uroczystość odpustową, a szczególnie: strażakom, panu organiście, tym wszystkim którzy sprzątali kościół i wokół kościoła, asyście procesyjnej, ministrantom, scholii, pani gospodyni i tym, którzy przynosili produkty spożywcze do kuchni.

Taca na inwestycje z ubiegłej niedzieli wyniosła: 2.885 zł. i 5,55 euro, co w sumie daje 2.910 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Rada Parafialna ustaliła, że dla wiernych uczestniczących we Mszy świętej w niedziele i święta będzie udostępniana toaleta przy kaplicy pogrzebowej.

Ze względu na pandemię w tym roku również rezygnujemy ze zbiórki ofiar na ogrzewanie kościoła i kaplicy przez Radę Parafialną. Ofiary w wysokości 100 zł od rodziny prosimy składać bezpośrednio w kancelarii parafialnej do dnia 15 listopada. Liczymy na wyrozumiałość.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Maria Capiak, za którą zamówiono 56 intencji Mszy świętych, z których 4 zostanie odprawione w naszym kościele, a pozostałe odprawi Ks. Stanisław Capiak na Słowacji. Polecając Bożemu Miłosierdziu zmarłą śp. Marię Capiak odmówmy: Wieczny odpoczynek…

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Różańcowej i naszej Patronki świętej Anny.