27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021

Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy świętej o godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 10.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Po procesji zapraszamy na spotkanie organizacyjne w kościele rodziców i dzieci z klasy III – przygotowujących się do I Komunii świętej, a o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

We wtorek sprzątanie kościoła przed odpustem Matki Bożej Różańcowej Prosimy rodziny od numeru 248 (Blubla Maria) do 259 (Kuziel Agnieszka), a nie jak błędnie podawaliśmy tydzień temu. Za pomyłkę serdecznie przepraszamy. Okazja do spowiedzi świętej przed odpustem w środę od godziny 16.00 – 17.00.

W czwartek przypada uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msza święta o godz. 8.00, suma o godz. 11.00, którą odprawi O. Wiesław Strzelecki O.Carm. – nowy Prowincjał Karmelitów w Polsce. Po sumie procesja Eucharystyczna do kapliczek różańcowych wokół kościoła. Gorąco prosimy o asystę procesyjną, strażaków do baldachimu, dzieci do sypania kwiatków. W dniu odpustu Msza święta wieczorna szczególnie dla pracujących o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo do świętego Jana Pawła II z racji pierwszego czwartku miesiąca.

W tygodniu różaniec po Mszy świętej o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki, a z udziałem młodzieży w piątki. Podczas nabożeństwa różańcowego 14 października dzieci z klasy III otrzymają pamiątkowe pierwszokomunijne różańce.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski. Przed kościołem do puszek będzie można złożyć ofiary jako stypendialne Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Liczymy na Wasze wsparcie tego „Żywego pomnika Jana Pawła II” jakim jest Fundacja dla uzdolnionej lecz biednej młodzieży.

Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców i młodzieży z klasy VIII – przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Za dzisiejsze ofiary składane na tacę inwestycyjną wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzmy błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Różańcowej i naszej Patronki świętej Anny.