27 Niedziela Zwykła – 04.10.2020

Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 10.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek sprzątanie kościoła przed odpustem Matki Bożej Różańcowej. Prosimy rodziny od numeru 133 (Nemptusiak Danuta) do 180 (Łaciak Anna). W tym dniu także okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00 – 17.00.

W środę przypada  uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. Msza św. o godz. 8.00,  suma o godz.  11.00, którą odprawi Ks. Stanisław Olszak –Dyrektor Administracyjny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po sumie  procesja Eucharystyczna do kapliczek różańcowych wokół kościoła. Gorąco prosimy o asystę procesyjną, strażaków do baldachimu, dzieci do sypania kwiatków. W DNIU ODPUSTU  NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 17.00.

W  tygodniu różaniec po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 14.30. Różaniec z udziałem dzieci w czwartki. Podczas najbliższego  nabożeństwa dzieci z klasy III otrzymają  pamiątkowe różańce.

W przyszłą niedzielę będziemy  przeżywać XX Dzień Papieski. W tym roku ze względów na epidemię i oszczędności ofiary jako stypendialne Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia.  będzie można składać do puszek  ustawionych w  kościele. Liczymy   na Wasze wsparcie tego „Żywego pomnika Jana Pawła II” jakim jest Fundacja dla uzdolnionej lecz biednej młodzieży.

Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej oraz Komitetu Budowy Kaplicy.

Za dzisiejsze ofiary składane na tacę inwestycyjną składamy serdeczne Bóg zapłać!

Za zmarłego Stanisława Czerwień – Jasionek, którego pogrzeb odbył się w ubiegłą niedzielę  zamówiono łącznie 110 intencji Mszy św.

Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł śp. Stefan Zachara. Pogrzeb we wtorek. Wyprowadzenie z kaplicy o godz. 12.15, a o 12.30 Msza św. Do czasu pogrzebu w kaplicy  modlitwy o godz. 19.00. Plećmy duszę śp. Stefana Zachara Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Ponieważ ponownie znaleźliśmy się w strefie czerwonej prosimy: wchodząc do kościoła  Z  MIŁOŚCI DO LUDZI OBOK CIEBIE, OBOWIĄZKOWO zasłoń usta i nos, zdezynfekuj ręce.