28 Niedziela Zwykła – 11.10.2020

Dzisiaj do  puszek ustawionych w  kościele można składać ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia z racji XX Dnia Papieskiego.

Dzisiejsze spotkanie Rady Parafialnej oraz  Komitetu Budowy Kapicy zostaje odwołane.

We wtorek  z racji 13 dnia miesiąca ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie, które rozpocznie Msza św. o godz. 20.00. Następnie: różaniec, apel maryjny i procesja światła wokół kościoła z Figurą Fatimską.

Zbliża się  Uroczystość Wszystkich Świętych.  Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za naszych zmarłych. W kancelarii parafialnej można składać jednorazowe wypominki. Kartki na wypominki są wyłożone w kościele.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w uroczystość odpustową, a szczególnie: strażakom, panu kościelnemu i organiście, tym wszystkim którzy sprzątali kościół, asyście procesyjnej, ministrantom, Annie Łaciak – Gronicek za ubiór kwiatami ołtarzy.

Taca na inwestycje z ubiegłej niedzieli wyniosła: 2.650 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Ze względu na cowid 19 w tym roku rezygnujemy ze zbiórki ofiar na ogrzewanie kościoła i kaplicy przez Radę Parafialną. Ofiary w wysokości 100 zł prosimy składać w kopertach z podpisanym nazwiskiem i numerem domu na tacę w niedzielę lub bezpośrednio w kancelarii. Liczymy na wyrozumiałość.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp.  Stefan Zachara, za którego zamówiono 123 intencje Mszy św. oraz śp. Anna Kubica, za którą zamówiono 83 intencje Mszy św. Za zmarłą Annę w naszym kościele zostaną odprawione 5 Mszy św. Pozostałe odprawi Ks. Stanisław Capiak na Słowacji. Polecając Bożemu Miłosierdziu zmarłych: śp. Stefana Zachara i śp. Annę Kubica odmówmy: wieczne odpoczywanie…

Powiat nowotarski został włączony do strefy czerwonej. Dlatego raz jeszcze przypominamy o obowiązku zasłaniania  ust i nosa nie tylko w kościele ale także poza nim. Uczyń to  z MIŁOŚCI DO LUDZI OBOK CIEBIE.

Wszystkim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką Matki Bożej Różańcowej.