25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021

Pragniemy poinformować, że w miniony poniedziałek odbyły się pierwsze oszacowania strat na cmentarzu po sierpniowej wichurze. W czwartek specjalna firma zakończyła usuwanie tych zwalonych drzew i wycinkę pozostałych, za co z kasy inwestycyjnej wypłaciliśmy im 15.000 zł. W najbliższym tygodniu ma być powtórne szacowanie strat, na które inspektor będzie umawiał się osobiście z tymi którzy straty zgłosili.

Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce organizuje kolejny, 24 Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater” w dniach 22 – 24 października br. Wszelkich informacji i możliwości uczestnictwa w tym festiwalu można uzyskać w kancelarii parafialnej.

W najbliższą sobotę, tj. 25 września w Krakowskich Łagiewnikach, odbędzie się 12 Pielgrzymka Żywego Różańca, na którą wszystkich zaangażowanych w ten Ruch serdecznie zaprasza abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

W przyszłą niedzielę, czyli 26 września br., obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Modląc się w tym dniu szczególnie za młodzież naszej parafii, po każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

Za zmarłego śp. Jana Łaciaka, którego pogrzeb odbył się w miniony poniedziałek, zamówiono łącznie 178 intencji Mszy świętych, z których pięć pierwszych – od najbliższej rodziny zmarłego, będzie odprawiona w naszym kościele, zaś pozostałe w innych naszych karmelitańskich kościołach.

Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzmy błogosławionego tygodnia pod opieką naszej Patronki świętej Anny. Umocnieni przez Chrystusa idźmy w pokorze służyć Bogu i ludziom w naszym codziennym życiu.