24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021

Jutro 13-go dnia miesiąca w naszej parafialnej wspólnocie Czuwanie Fatimskie. W ramach czuwania wyjątkowo o godz. 20.00 Msza święta z kazaniem. Następnie modlitwa różańcowa, apel maryjny i procesja światła z Figurą wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

We wtorek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego., a w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Taca na inwestycje z ubiegłej niedzieli wyniosła 2.949,70 zł oraz 20 $ i 12 euro, czyli po przeliczeniu na polskie złote wyniosła 3.040,09. Zatem łącznie na koncie inwestycyjnym mamy obecnie 29.240,00 PLN. Z tej kasy też postanowiliśmy wypłacić pracowników na cmentarzu, którzy będą usuwać przewalone drzewa oraz stojące lipy, zagrażające mieniu żywemu i martwemu, którzy przyjdą pracować na naszym cmentarzu w najbliższą środę Niech Bóg wynagrodzi dobroć Waszych serc. Dziękujemy również Panom, którzy uporządkowali lipę przewróconą podczas sierpniowej wichury w obejściu naszego kościoła – straszyła ona nas swoim wyglądem, a teraz dzięki pracy tych Panów, będzie ogrzewać nasz klasztor.

W czwartek tj. 16. 09.2021 r. w godz. od 16.00 do 18.00 w budynku Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie budowy drogi szybkiego ruchu relacji Rabka – Chyżne. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych budową tej drogi, gdyż w dużej mierze od tej inwestycji zależy przyszłość naszej wsi.

Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł śp. Jan ŁACIAK. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10.00. O godz. 9.45 wyprowadzenie z kaplicy pogrzebowej. Modlitwy za zmarłego śp. Jana w kaplicy pogrzebowej codziennie o godz. 19.00. Polećmy zmarłego Jana Łaciaka Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Patronki świętej Anny. Prośmy Pana Boga, abyśmy zawsze uznawali Go za Naszego Boga, Pana i Mesjasza