Reagować na zło

Żyjemy w XXI wieku  i upominanie, zwracanie uwagi, karcenie, czy nie zgadzanie się ze złem są niegrzeczne, świadczą o braku wychowania i kultury osobistej!!! Sąsiad źle się zachowuje i robi awantury po nocach … nie, nikt nie zwróci mu uwagi, żeby nie być odsądzonym od czci. Lekarz w szpitalu zachowuje się arogancko i traktuje pacjentów jak piąte koło u wozu … nie, nikt nie zwróci mu uwagi, żeby się nie narazić. Sprzedawczyni w sklepie jest niegrzeczna i zarozumiała… nie, nikt  nie przypomni jej o jej obowiązkach. Ona może być niegrzeczna, ale kiedy ty zwrócisz jej uwagę, to jesteś chamem. Dyrektor w zakładzie pracy robi przekręty i okrada pracowników … nie, nikt nie odważy się mu tego powiedzieć, bo  zostanie zwolniony z pracy. I tak, od najmniejszych do najwyższych stanowisk z ministrami i posłami włącznie królują: arogancja, złodziejstwo, nadużycia, szwindle, nieuczciwość i zwykłe chamstwo … i nikt na to nie reaguje, nikt nie protestuje…, bo tak się nie robi, bo to jest szukanie dziury w całym.

Czasami i ja popełniam błędy i ja się mylę i ja mógłbym być skrytykowany, czy przywołany do porządku … i też nie chcę, aby ktokolwiek zwracał mi uwagę, bo po co ktoś ma się wtrącać do nie swoich spraw??? Niech pilnuje swego nosa, bo nikt nie jest święty i nikt nie będzie mi mówił co i jak mam robić. Jestem dorosły i wiem co robię …

Czemu się dziwię, że tyle zła wkoło mnie? Przecież ja się na nie zgadzam …
Czemu się dziwię, że tyle zła we mnie? Przecież ja nie chcę, aby mi ktokolwiek pomógł w zwalczeniu go…

Jezus Chrystus  zwraca naszą uwagę, że złu nie można pobłażać, akceptować, przymykać na nie oczu. Kiedy widzisz, że ktoś źle postępuje nie udawaj, że nic się nie stało, że to jednorazowy, nieszkodliwy wybryk. Nie, to nie tak.

Przyjmij Boga do serca byś miał odwagę na zło reagować.

Wasz Proboszcz O. Andrzej Mikołajczyk O.Carm

23 Niedziela zwykła 10.09.2017

01_Chyżne