18 Niedziela Zwykła – 02.08.2020

Dzisiejsza  niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc jest to niedziela adoracyjna. Po sumie procesja Eucharystyczna. Za składane  ofiary na tacę inwestycyjną, które będą przeznaczone na odnowienie i przeniesienie figury św. Nepomucena znajdującą się przy parkingu    składamy Bóg zapłać!  Zabieg przeniesienia figury jest niezbędny ze względu na planowaną drogę, która połączy Chyżne Górne z Zawodziem. Wszelkie  decyzje są uzgadniane z konserwatorem zabytków.  Koszt odnowienia i przeniesienia to kwota 30 tys. Obecnie figura została zdemontowana i przewieziona do konserwacji.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i  piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.   W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00.

Raz jeszcze serdeczne podziękowania dla tych, co włączyli się w uroczystości odpustowe. Bóg zapłać zespołowi ROMBAŃ. Te podziękowania składam na ręce kierownika zespołu Mariusza Stefko.  Bóg zapłać dla tych co wysprzątali kościół.  Podziękowania dla O. Marka i Br. Józefa, dla strażaków, pana kościelnego i organisty, dla asysty procesyjnej oraz za składane ofiary. Bóg zapłać  p. Józefie Gąsior za kwiaty do  kościoła. Przy tej okazji dziękuję także Janowi, Dawidowi, Łukaszowi, Michałowi i Karolinie Stefko oraz Krzysztofowi Czerwień  za pomoc przy drzewie na opał.

Trwają wakacje. Podczas letniego wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej  Mszy św.  Odpoczywającym w naszej parafii życzymy nabrania sił. Zwracajmy też uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Jezus Chrystus udzielił łaski, aby nic nie zdołało odłączyć nas od Bożej miłości objawionej w Eucharystii. On umacnia tę łaskę swoim błogosławieństwem.