17 Niedziela Zwykła – 26.07.2020

Dzisiaj we wspólnocie parafialnej przeżywamy doroczny odpust ku czci naszej Patronki św. Anny. Witamy O. Bogdana Megera – prowincjała naszej polskiej prowincji Karmelitów, który głosi okolicznościowe kazania i odprawi sumę odpustową. Witamy także i pozdrawiamy wszystkich naszych parafian, gości oraz licznych sympatyków. Dziękujemy za Waszą obecność, wspólną modlitwę  i składane ofiary. Przed kościołem można nabyć książkę „Chyżniańskie opowieści” w cenie 30 zł.

W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Matki Bożej z racji pierwszej soboty miesiąca.

Przyszła  niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a więc jest to niedziela adoracyjna. Po sumie procesja Eucharystyczna. Prosimy o asystę procesyjną. Za składane  ofiary na tacę inwestycyjną, które będą przeznaczone na odnowienie i przeniesienie figury św. Nepomucena znajdującą się przy parkingu    składamy Bóg zapłać!  Zabieg przeniesienia figury jest niezbędny ze względu na planowaną drogę, która połączy Chyżne Górne z Zawodziem. Wszelkie  decyzje są uzgadniane z konserwatorem zabytków.  Koszt odnowienia i przeniesienia figury to kwota 30 tys.

W ubiegłym tygodniu poświęciliśmy kaplicę pogrzebową. Łączny koszt budowy to kwota 313. 505 zł.  Na koncie budowy w banku  pozostało 43.809 zł. Przy wyjściu z kościoła są pamiątkowe książeczki wydrukowane jako podziękowanie za pomoc finansową i duchową.

Trwają wakacje. Podczas letniego wypoczynku pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej  Mszy św.

Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia imieninowe. Niech  przykład życia św. Anny staje się dla nas zachętą, by w żadnym wieku nie poddawać się zniechęceniu i zwątpieniu.