XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.07.2022 r.

W dzisiejszą niedzielę można wesprzeć „Przestrzeń Opatrzności” – dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich w Skoczowie. Grupa teatralna „Edmundi” – składająca się z podopiecznych i pracowników Domu przedstawi krótką pantomimę ewangelizacyjną.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (czyli sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy cmentarzu parafialnym od jutra tj. 18 lipca do środy 20 lipca do godz. 11.00. Wyznaczona godz. jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na ulotkach w przedsionku kościoła.

W związku ze zbliżającym się dorocznym odpustem ku czci świętej Anny sprzątanie kościoła będzie w piątek 22 lipca od godz. 8.30. Tym razem zapraszamy rodziny od numerów: 43 A (Stefko Grażyna) – 69 (Moczoł Anna). Liczymy także dodatkowo na obecność dzieci i młodzieży, którą zapraszamy. W kościele zostały też wystawione specjalne puszki, do których można składać dobrowolne ofiary na zakup kwiatów i przygotowanie tego odpustu, za które już teraz składamy serdeczne staropolskie „Bóg zapłać!”

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tomasza Grelak, za którego zamówiono 183 Msze święte, z których 6 będzie odprawione w naszym kościele, a pozostałe odprawi o. Piotr we Włoszech. Natomiast w piątek pochowaliśmy śp. Annę Capek, za którą zamówiono 99 Mszy świętych, z których 7 będzie odprawione w naszym kościele, a pozostałe odprawi o. Bogdan na Ukrainie. Polećmy śp. Tomasza i Annę Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Odpoczywającym na wakacjach w naszej parafii życzymy nabrania sił, a parafianom i sympatykom wszelkich łask Bożych i opieki naszej Patronki – świętej Anny.