XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022 r.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy obchody 23 Ogólnopolskiego Tygodnia Świętego Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Akcja świętego Krzysztofa polega na przekazaniu misjonarzom jednego grosza za każdy bezpiecznie przejechany kilometr na zakup środków transportu. Poprzez tą akcję bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. W tym celu od środy do przyszłej niedzieli będą w kościele ustawione puszki, do których można będzie składać dobrowolne ofiary na rzecz misji.

We wtorek w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci naszej Patronki świętej Anny. Spowiedź odpustowa dzisiaj i jutro pół godziny przed każdą Mszą świętą i wyjątkowo także w czasie Mszy świętej. We wtorek, czyli w dzień odpustu Msza święta o godz. 8.00. Suma odpustowa o godz. 11.00 którą odprawi i wygłosi okolicznościowe kazanie O. Jarosław Pyzia O. Carm. – ekonom i radny prowincjalny naszej Polskiej Prowincji Karmelitów. Zapraszamy asystę procesyjną, strażaków, dzieci do sypania kwiatów, ministrantów, Zespół „Rombań” oraz wszystkich naszych parafian i sympatyków. W dniu odpustu, ze względu na pracujących, Msza święta po południu o godz. 18.00. Przy tej okazji dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty i przygotowanie odpustu.

W minionym tygodniu do Domu Ojca odszedł śp. Karol Łaciak, którego pogrzeb odbędzie się dzisiaj. Wyprowadzenie z kaplicy pogrzebowej o godz. 12.45 a następnie Msza święta pogrzebowa o godz. 13.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…

Odpoczywającym na wakacjach w naszej parafii życzymy nabrania sił, a parafianom i gościom wszelkich łask Bożych i opieki naszej Patronki świętej Anny.