V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.05.2022 r.

Z wielką radością pragniemy poinformować, że do pomocy w naszej Wspólnocie został przez Ojca Prowincjała skierowany O. Tadeusz Janowiak pochodzący z Lipnicy Wielkiej. Witając go w naszej parafii życzymy mu, aby posługując w naszej społeczności odczuwał wiele satysfakcji z dobrze wypełnionego posłannictwa samego Chrystusa.

W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 10.00 na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się kanonizacja bł. Tytusa Brandsmy – naszego współbrata, holenderskiego karmelity, męczennika Drugiej Wojny Światowej z obozu w Dachau. Przy wyjściach z kościoła znajdują się broszury przybliżające jego postać, które można sobie zabrać do domu, aby zapoznać się z jego biografią. Natomiast w kancelarii parafialnej są do nabycia różańce w cenie 20 zł. z podobiznami świętego Tytusa Brandsmy i jego współwięźnia – towarzysza męczeństwa, a naszego polskiego współbrata bł. o. Hilarego Januszewskiego.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 krótkie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

W dni powszednie nabożeństwo majowe odprawiane jest po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 14.45. Po nabożeństwie majowym Msza święta o 15.00.

W sobotę od godz. 9.00 prosimy panów strażaków i innych panów z odpowiednim sprzętem i narzędziami, którzy pomogą nam pociąć i przygotować drewno na opał na zimę złożone na cmentarzu i na placu koło parkingu przed kościołem.

W związku z tym, że Walne Zebranie „Urbaru” podjęło decyzję o zakończeniu fiknansowania wypłat dla „kosiarza”, Rada Parafialna postanowiła, aby cała parafia złożyła się na jego wynagrodzenie. W tej sytuacji, podobnie jak składaliście fundusze na ogrzewanie kościoła, do 15 czerwca w kancelarii parafialnej będziemy zbierać pieniądze na cel koszenia trawy wokół kościoła i plebanii, oraz na cmentarzu w wysokości 50 zł. od rodziny.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Domu Ojca śp. + Maria Kipta i + Maria Surowczyk. Polećmy Je Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia pod opieką naszej patronki świętej Anny.