IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08.05.2022 r.

Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Codziennie podczas Mszy świętej będziemy prosić o nowych żniwiarzy do Winnicy Pańskiej.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, przeniesioną z dzisiejszej niedzieli.

W piątek rozpoczniemy w naszej parafii Czuwania Fatimskie. O godz. 20.00 Msza święta z kazaniem, różaniec, apel jasnogórski, „procesja światła” z Figurą Fatimską wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się kanonizacja bł. Tytusa Brandsmy – naszego współbrata, holenderskiego karmelity, męczennika Drugiej Wojny Światowej z obozu w Dachau. Przy gazetkach parafialnych na stojaku i w przedsionku kościoła znajdują się broszury przybliżające jego postać, które można sobie zabrać do domu, aby zapoznać się z jego biografią. Natomiast w kancelarii parafialnej są do nabycia różańce w cenie 20 zł. z podobiznami przyszłego świętego Tutusa Brandsmy i jego współwięźnia – towarzysza męczeństwa, a naszego polskiego współbrata bł. o. Hilarego Januszewskiego.

Nabożeństwa majowe w tygodniu celebrowane są po Mszy świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 14.45. Zachęcamy do licznego w nich udziału.

Taca na inwestycje z ubiegłej niedzieli wyniosła 3.100 zł. Składamy serdeczne, staropolskie „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia pod opieką naszej patronki świętej Anny.