OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023 r.

Dzisiaj przeżywamy święto Przemienienie Pańskiego jest to także pierwsza niedziela miesiąca, zatem jest to niedziela adoracyjna.Po Mszy świętej o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie strażaków, asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatów. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na inwestycje, za które to ofiary już teraz składamy serdeczne staropolskie: „Bóg zapłać”.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (czyli sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy cmentarzu parafialnym od jutra tj. 08 sierpnia do czwartku 10 sierpnia do godz. 9.00. Wyznaczona godz. jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na ulotkach w przedsionku kościoła.

Koło Gospodyń Wiejskich w Chyżnem serdecznie zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 13 sierpnia przy remizie OSP. Przewidziane są atrakcje dla dzieci: dmuchańce, wata cukrowa, lody. Czas umilać nam będzie zespól ROMBAN. Rozpoczęcie festynu o godz. 14.00

W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. W naszej Wspólnocie Czuwanie Fatimskie. O godz. 20.00 Msza święta z kazaniem, modlitwa różańcowa, apel maryjny i procesja światła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.