OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2023 r.

W środę (tj. 02.08.2023 r.) wspominać będziemy w liturgii Matkę Bożą Anielską – odpust w Podwilku. Natomiast w przyszłą niedzielę (tj. 06.08.2023 r.) przypada święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Jabłonce.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.00. W sobotę modlimy się podczas Mszy świętej o 18.00 do Niepokalanego Serca Maryi. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy świętej o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie strażaków, asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatów. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na inwestycje, za które już teraz serdecznie dziękujemy.

Raz jeszcze dziękujemy za sprzątanie kościoła na odpust i tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty i przygotowanie odpustu. Dziękujemy, strażakom, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty, ministrantom, scholii. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować przyjęcie dla księży przybyłych na naszą uroczystość odpustową.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (czyli sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy cmentarzu parafialnym od jutra tj. 08 sierpnia do czwartku 10 sierpnia do godz. 9.00. Wyznaczona godz. jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego sprzętu przez Green Office Ecologic). Więcej informacji na plakacie przed kościołem i na ulotkach w przedsionku kościoła.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Pardel, za którego zamówiono 128 Mszy świętych, z których 7 będzie odprawione w naszym kościele, a pozostałe odprawi ks. Stefan Świdroń i o Mateusz Otręba oraz o. Prowincjał, a także Gregorianka zostanie odprawiona we Włodzimierzu Wołyńskim na Ukrainie. Polećmy śp. Eugeniusza Bożemu Miłosierdziu: wieczny odpoczynek…