OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ 02.04.2023 r.

Przed kościołem odbywa się dziś kiermasz stroików świątecznych i ciast organizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły

Dzisiaj od godz. 16.00 – 17.00 okazja do spowiedzi świętej. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Również dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków na Apel Jasnogórski poświęcony pamięci zmarłego 18 lat temu świętego Jana Pawła II

Jutro odbędzie się sprzątania kościoła zapraszamy rodziny od nr 133 (Nemtusiak Danuta) – 180 (Łaciak Anna). Za zrozumienie i zaangażowanie – dziękujemy, a osoby które nie mogą przyjść proszone są o przysłanie zastępstwa.

W środę od godz. 9.00 zapraszamy chętnych do pomocy przy wykonywaniu dekoracje na czas Triduum Paschalnego – „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

W tym tygodniu wyjątkowo spotkanie Scholi w środę o godz. 17.30. Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 9.00

W piątek od godz. 09.00 odwiedziny chorych w domach.

Od czwartku rozpoczyna się Triduum Paschalne, które bezpośrednio przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych.

WIELKI CZWARTEK – Pamiątka Ostatniej Wieczerzy. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00

WIELKI PIĄTEK – Pamiątka śmierci Pana Jezusa. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9.00. Liturgia Wielkopiątkowa o godz. 18.00. Następnie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. O godzinie 21.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Młodzież zapraszamy na godz. 22.00 na wspólne czuwanie przy Grobie Pańskim. Obowiązuje w tym dniu post ścisły. Adoracja do godz.  23.00. 

WIELKA SOBOTA – Adoracja Pana Jezusa w Grobie od  godz. 9.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych co pół godziny od 12.00 – 15.00. Liturgia Wielkosobotnia  o  godz. 18.00 – przynieśmy ze sobą świece. Adoracja do godz. 21.00. NIE BĘDZIE ADORACJI NOCNEJ!

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msza Święta REZUREKCYJNA o godz. 6.00 w intencji parafian, gości, Polonii oraz tych, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.  Kolejna  MSZA ŚWIĘTA o godz. 10.30 i 15.00.

Prosimy  druhów strażaków o umycie drogi oraz o asystę na procesji Rezurekcyjnej. Prosimy młodzież w strojach orawskich do chorągwi, feretronów i dzieci do sypania kwiatów, zapraszamy zespół Rombań.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyli: Grażyna Pardel, Dyrda, Henryk Czerwonka, Jan i Anna Czerwień, Jan i Elżbieta Czerwień, Władysław i Maria Mierniccy, Jan i Anna Sobczak, Anna i Marek Stachulak, Emilia i Jan Paściak, Maria Kulawiak, Eugenia Chmenia Lucjan Zbela z rodziną Jan i Anna Łaciak, Anna Chowaniec, Anna Capak z rodziną, rodziny: Spytkowskich, Nowak, Paściak, Łaciak i Mastela. Wszystkim  składamy  Bóg  zapłać!  Za  ofiarodawców  zostanie  odprawiona  rezurekcja.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Chyżnem ogłasza nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego. Składanie wniosków w terminie od 03.04.2023r. do 05.04.2023r

W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Emilię Kulasiak, za którą zamówiono 131 Mszy św. Siedem z nich zostanie odprawionych w naszej parafii pozostałe w naszym klasztorze na Ukrainie we Włodzimierzu Wołyńskim. Z tych intencji w maju w tymże klasztorze zostanie odprawiona gregorianka. Polećmy zmarłą Emilię Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…