OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023 r.

         Dziś przed naszą świątynią Koło Gospodyń Wiejskich w Chyżnem organizuje kiermasz palm wielkanocnych, natomiast za tydzień w Niedzielę Palmową Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej, zaprasza na kiermasz stroików Wielkanocnych oraz ciast, który odbędzie się przed kościołem po Mszach Świętych. Dochód z tego kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy

Od jutra w związku ze zmianą czasu wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 17.00.

         W ostatnim czasie zostały wykonane nowe ławki w nawach bocznych oraz na chórze wraz z podestem dla zespołu. Koszt wykonania wyniósł 10.100 zł. Za wykonanie serdecznie dziękujemy Panom Kazimierzowi i Janowi Czerwień z Zawodzia.

W czwartek rozpoczniemy doroczne, wielkopostne rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi ks. Kazimierz Tomasiak z Gliwic. Program rekolekcji znajduje się w gablocie, na stronie internetowej i oraz wyłożony jest w kościele. Prosimy aby w miare możliwości spowiadać się przed każdą Mszą św. i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę!

W piątek po Mszy św. wieczornej nie będzie Drogi Krzyżowej, ale zapraszamy wszystkich na godz. 19.00, gdzie Drogę Krzyżową poprowadzizespół ROMBAŃ

W najbliższą sobotę z Podwilka wyrusza Nocna Droga Krzyżowa do Ludźmierza. Wymarsz po Mszy św. o godz. 20.00, powrót na własną rękę.

Przyszła niedziela jest obchodzona jako Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. W tym dniu kończymy rekolekcje. Taca z przeznaczeniem dla O. Rekolekcjonisty. SPOWIEDŹ od godz. 16.00 – 17.00.

Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejną rocznicę przejścia do Domu Ojca świętego Jana Pawła II. W związku z obrzydliwymi atakami medialnymi na naszego największego Rodaka, chcemy wraz z całą Orawą włączyć się w modlitewne czuwanie i zamanifestować obronę wartości, których uczył nas nasz święty Papież. Dlatego zapraszamy wszystkich na uroczystą watrę o godz. 21.00 na parkingu przed kościołem, gdzie odśpiewamy Apel Jasnogórski. Druhów strażaków prosimy rozpalenie watry i jej zabezpieczenie.

Już dzisiaj informujemy, że sprzątanie kościoła na święta będzie w Wielki Poniedziałek  czyli 03 kwietnia od godz. 8.30. Tym razem prosimy rodziny od numeru 133 (Nemtusiak Danuta) – 180 (Łaciak Anna). Za zrozumienie i zaangażowanie –  dziękujemy.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu złożyli: rodzina Sternal, Łyś, Nemtusiak, , Budzińskich, Litwiak, Hładowczak, Kulawiak, Joniak, Zbela i Filas, Rokickich, Świdroń i Kasprzak, Andrasiak, Matusiak, Kwiek i Hładowczak, Gjądła-Sopała i Jasiura, Kuziel i Wójcik, Stanisław Sobczak, Henryk Łaciak, Krystyna Czerwień, Stefan i Anna Czerwień, Anna Kulasiak, Małgorzata Pardel, Maria Pajkos oraz modlący się za przyczyną św. Józefa u Władysławy Skodoń. Bóg zapłać! Za ofiarodawców będzie odprawiona rezurekcja.

Wczoraj odeszła do wieczności śp. Emilia Kulasiak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Modlitwy za zmarłą dziś i jutro o godz. 18.00 w kaplicy pogrzebowej. Polećmy jej dusze miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…