OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 NIEDZIELA ZWYKŁA 12.02.2023 r.

Dzisiejsza niedziela jest dniem naszej solidarności z naszym karmelitańskim klasztorem w Sąsiadowicach na Ukrainie. Dziękujemy naszemu rodakowi z Lipnicy Wielkiej – o. Januszowi Janowiakowi – przeorowi i proboszczowi tamtejszego klasztoru, za słowo Boże i przybliżenie nam sytuacji i posługi wśród Polaków żyjących za wschodnią granicą naszego kraju. Dziękujemy również Wam za wasze duchowe i materialne wsparcie tej misji.

Przeżywamy nabożeństwo 40 – godzinne, które ma nas przygotować na przeżycie Wielkiego Postu. Dzisiaj i w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 do godziny 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy.

Taca na inwestycje z zeszłej niedzieli wyniosła 3.042 zł. W najbliższym czasie będą wykonywane nowe ławki na chórze. Za waszą hojność, otwarte serce i złożone ofiary składamy staropolskie: „Bóg zapłać”.

We wtorek przypada Święto świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy i Ewangelizatorów Narodów Słowiańskich, a także wspomnienie świętego Walentego – patrona zakochanych.

W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów, natomiast na godzinę 14.30 zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież pragnących śpiewać w scholce parafialnej.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Chmenia. Z intencji zamówionych za zmarłą siedem zostanie odprawionych w naszej Parafii, pozostałe zaś będą odprawione przez naszego rodaka ks. Stefana Świdronia. Polećmy śp. Małgorzatę i wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

         Wszystkim naszym parafianom oraz sympatykom, przyjaciołom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia pod opieką świętej Anny.