OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023 r.

Dzisiaj kończymy 40 – godzinne nabożeństwo. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy.

Dziś także zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Za otwarte serce składamy serdeczne „Bóg Zapłać”

W ubiegłą niedzielę O. Janusz zebrał na potrzeby klasztoru w Sąsiadowicach na Ukrainie 5.207 zł. Za waszą hojność, otwarte serce i złożone ofiary składamy staropolskie: „Bóg zapłać”.

            W środę rozpoczynamy WIELKI POST. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkraczamy w okres czterdziestodniowej pokuty. Msze święte będą celebrowane o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY. W tym dniu rozpoczynają się tzw. dni modlitw o ducha pokuty.

            W czwartek zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na swoją pierwszą w tym roku drogę krzyżową po Mszy świętej o godz. 16.00.

            Przez okres Wielkiego Postu próby scholi będą odbywać się w czwartki po Drodze Krzyżowej i w niedzielę o godz. 10.00

         W piątek po Mszy świętej o godz. 7.00 i 16.00 droga krzyżowa dla starszych, a o godz. 19.00 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej.

            Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 14.00.

            Zarząd spółki dla zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej URBAR zaprasza wszystkich członków na walne zebranie, które odbędzie się w dniu 25 lutego 2023 w Sali remizy OSP w Chyżnem o godz. 10.00

            W tym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Henryk Kadłubiak, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek 23 lutego 2023 r. o godz. 10.00. Polećmy go miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Tym, którzy podejmą postanowienia wielkopostne życzymy wytrwałości, a wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Postu i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.