OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024 r.

Dzisiaj rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne, które ma nas przygotować na owocne przeżycie Wielkiego Postu. Przez 3 kolejne niedziele po Mszy świętej o godz. 10.30 do godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy.

W piątek przypada święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Na Msze święte które będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00 i 16.00 przynosimy z domu gromnice, które zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw za osoby konsekrowane, a także dzień modlitw o powołania do życia zakonnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby żeńskich wspólnot zakonnych kontemplacyjno – klauzurowych.

W sobotę  Kościół wspomina świętego Błażeja. Po Mszy świętej o 7.00 i 16.00  specjalne błogosławieństwo gardła.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy świętej o 16.00 będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9.30. W sobotę modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi podczas Mszy świętej o godz. 7.00.

Ofiary na tacę z następnej niedzieli z przeznaczeniem na inwestycje. Jednocześnie jest to niedziela adoracyjna.