OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26. 02. 2023 r.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 16.00 modlimy się o święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00. W sobotę podczas Mszy świętej o godz. 7.00 modlimy się przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi. Przyszła niedziela jest niedzielą adoracyjną. Taca przeznaczeniem na inwestycje. Bóg zapłać za ofiary!

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: w czwartek po Mszy świętej o godz. 16.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, w piątek po Mszy świętej o godz. 7.00 i 16.00 Droga Krzyżowa dla starszych, a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy z racji pracy nie mogli być wcześniej. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Za odprawienie Drogi Krzyżowej lub uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego).

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież na próby scholii w czwartek po Drodze Krzyżowe około godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 10.00.

Do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy jak dotąd kwotę 2950 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, a po jej zakończeniu krótkie spotkanie w kościele z tymi dziećmi i ich rodzicami.

W naszej archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się okres Komunii świętej wielkanocnej. Trwa on do uroczystości Trójcy Świętej czyli do 4 czerwca.

W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Henryka Kadłubiak, za którego zostało zamówionych 140 Mszy św. 6 Mszy zostanie odprawionych w naszym kościele, pozostałe odprawiane będą przez ks. Stanisława Capiaka – naszego rodaka pracującego na Słowacji, oraz klasztorze w Krakowie.

Tym, którzy podjęli postanowienia wielkopostne życzymy wytrwałości, a wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Postu i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.