IV Niedziela Zwykła – 28.01.2018

Dzisiaj rozpoczynamy  40- godzinne nabożeństwo, które ma nas przygotować do wielkiego postu.  Przez trzy kolejne niedziele po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.00. Zapraszamy do modlitwy.

W piątek  przypada święto OFIAROWANIA  PAŃSKIEGO –  MATKI  BOŻEJ  GROMNICZNEJ. Msza św. o godz. 8.00 i 16.00  na którą przynosimy z domu gromnice, a które podczas Mszy św. zostaną poświęcone. Jest to również dzień modlitw za osoby konsekrowane, a także o powołania do życia zakonnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby wspólnot zakonnych kontemplacyjnych – klauzurowych.

W sobotę  Kościół wspomina św. Błażeja. Po Mszy św. o 7.00 i 16.00  specjalne błogosławieństwo gardła.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy św. o 16.00 modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. W piątek okazja do spowiedzi św. pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Odwiedziny chorych w domach od godz. 10.00.                        

Ofiary na tacę z następnej niedzieli przeznaczeniem na inwestycje, które zostaną wpłacone na osobne konto parafii  na budowę kaplicy pogrzebowej. Z tych pieniędzy uiściliśmy opłaty sądowe w kwocie 2 tys.  zł za stwierdzenie zasiedzenia po szkole, która znajdowała się na cmentarzu, bo w tym miejscu ma powstać kaplica.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.  Jednocześnie jest to niedziela adoracyjna.

Otrzymaliśmy fakturę w wysokości 5.343 zł za energię elektryczną za grzanie kościoła. Na koncie pozostało 16.027 zł. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Na odkrywanie Bożych tajemnic w naszym życiu w zbliżającym się tygodniu przyjmijmy błogosławieństwo.